TeraCopy - en to nb translation catalogue (187 entries)

en: About
nb: Om

en: Add files
nb: Legg til filer

en: Add folders
nb: Legg til mapper

en: Adding files [%d]...
nb: Legge til filer [ %d ] ...

en: Adds Copy and Move buttons to the Total Commander default buttons bar.
nb: Legger ved kopier og flytt knappene til standar knappene i Total Commander.

en: Add to Explorer context menu
nb: Legg til kontekstmenyen i Explorer

en: After all transfers completed
nb: Etter at all overføring er fullført

en: After transfer completed
nb: Etter at overføring er fullført

note: File list filter
en: All files
nb: Alle filer

en: All items
nb: Alle objekter

en: Always On Top
nb: Alltid øverst

en: Always test after copy
nb: Alltid test etter kopiering

en: Applying attributes and removing folders...
nb: Bruke attributter og fjerne mapper...

en: Applying folder attributes...
nb: Bruk av mappeattributter ...

en: Associate TeraCopy with .sfv and .md5 files
nb: Knytt TeraCopy med. SFV og. Md5 filer

note: auto scroll checkbox
en: Auto-scroll
nb: Auto-rull

en: Bigger
nb: Større

en: Browse
nb: Bla

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Cancelled
nb: Avbrutt

en: Check free space
nb: Sjekk ledig plass

en: Clean history now
nb: Slett historikk nå

en: Close
nb: Lukke

en: Close all panels
nb: Lukk alle paneler

en: Close app
nb: Lukk programmet

en: Close panel
nb: Lukk programmet

en: Compare skipped files?
nb: Sammenligne filer som ble hoppet over?

en: Confirm drag and drop
nb: Bekreft dra og slipp

en: Copy
nb: Kopier

note: Copying N files to "target folder"
en: Copying %s to "%s"...
nb: Kopiering %s til "%s" ...

en: Create a new list
nb: Lag en ny liste

en: CSV (to import in Excel, etc)
nb: CSV (for å importere i Excel, etc)

en: days
nb: dager

en: Delete
nb: Slett

note: second warning
en: Delete ALL files in the list?
nb: Slett alle filene på listen?

en: Delete from disk
nb: Slett fra disk

note: Deleting N files
en: Deleting %s...
nb: Sletter %s ...

en: Deselect all
nb: Velg ingen

en: Destination File Already Exists
nb: Målfilen finnes allerede

en: Disable asynchronous file transfer
nb: Deaktiver asynkron filoverføring

en: Disk is full, please free up %s
nb: Disken er full, må du frigjøre %s

note: idle state
en: Drag files or folders here
nb: Dra filer eller mapper her

en: Enter key
nb: Skriv nøkken

en: Enter registration key
nb: Registrer nøkkel

en: Error
nb: Feil

en: Error creating folder
nb: Feil ved oppretting av mappe

en: Error deleting file
nb: Feil ved sletting av fil

en: Error reading file
nb: Feil ved lesing av fil

note: errors count
en: Errors: %d.
nb: Feil: %d .

en: Error writing file
nb: Feil ved skriving av fil

en: Expanded panel
nb: Utvid panel

en: Expanded view
nb: Utvidet visning

en: Export as
nb: Eksporter som

en: Export only
nb: Kun eksportere

note: File list filter
en: Failed
nb: Feilet

note: Delete from disk
en: Faster, hard to recover
nb: Raskere, vanskelig å gjenopprette

en: Favorites & recent
nb: Favoritter og siste

en: File
nb: Fil

en: File info
nb: File informasjon

en: File is offline, waiting...
nb: Filen er frakoblet, venter...

en: File is too large for this file system
nb: Filen er for stor for dette filsystemet

en: File list
nb: File liste

note: multiple files
en: File list contains %d items, select the operation
nb: Listen inneholder %d elementer, velger operasjon

en: File managers
nb: Filbehandlere

en: File Managers Integration
nb: Fil ledere Integrasjon

en: File skipped
nb: Filen ble hoppet over

note: Finished copying N files to "target folder".
en: Finished copying %s to "%s".
nb: Ferdig med å kopiere %s til "%s".

note: Finished moving N files to "target folder".
en: Finished moving %s to "%s".
nb: Ferdig med å flytte %s til " %s ".

note: Finished removing N files.
en: Finished removing %s.
nb: Ferdig med å fjerne %s .

note: Finished testing N files.
en: Finished testing %s.
nb: Ferdig med å teste %s .

note: Finished verifying N files in "target folder".
en: Finished verifying %s in "%s".
nb: Ferdig bekrefte %s i "%s".

note: folder
en: Folder
nb: Mappe

en: Free for Home Users
nb: Gratis for hjemmebrukere

note: Buy Pro version
en: Get Pro version
nb: Få Pro versjon

en: Handle drag and drop files using left mouse button as well as copy and paste commands in Explorer.
nb: Håndter dra og slipp filer ved hjelp av venstre museknapp, samt kopiere og lime inn kommandoer i Explorer.

en: Hashes mismatch
nb: Hash stemmer ikke

en: Hibernate
nb: Dvalemodus

en: hours
nb: timer

en: HTML (with sortable columns)
nb: HTML (med sorterbar kolonner)

en: Ignore
nb: Ignorer

en: Interface
nb: Grensesnitt

en: Inverse selection
nb: Motsatt valg

en: Keep app open
nb: Hold programmet åpent

en: Keep both
nb: Behold begge

en: Keep history for 1 day
nb: Behold historikk for 1 dag

en: Keep history for 1 week
nb: Behold historikk for 1 uke

en: Keep panel open
nb: Behold programmet åpent

en: Large progress bar
nb: Stor fremdrifts visning

en: Log
nb: Logg

note: menu
en: Menu
nb: Meny

en: Message
nb: Melding

en: Misc
nb: Diverse

note: replace dialog
en: More
nb: Mer

note: more options in file replace dialog
en: More options, applicable to all files
nb: Flere alternativer, gjelder for alle filer

en: More space is required: %s
nb: Trenger mere plass: %s

en: Move
nb: Flytte

en: Move to Recycle Bin
nb: Flytt til papirkurven

note: Moving N files to "target folder"
en: Moving %s to "%s"...
nb: Flytter %s til "%s" ...

note: history options
en: Never keep history
nb: Aldri behold historikk

en: Newer
nb: Nyere

en: New file list
nb: Ny file liste

en: New list
nb: Ny liste

en: No checksums are available, please copy or test files first.
nb: Ingen kontrollsummer er tilgjengelige, vennligst kopier eller test filer først.

en: No items. Remove filters to see all files.
nb: Ingen elementer. Fjerne filtre for å se alle filer.

note: no history
en: No previous transfers
nb: Ingen tidligere overføringer

en: Not calculated
nb: Ikke utregnet

en: Not registered for Commercial Use
nb: Ikke registrert for kommersiell bruk

en: Older
nb: Eldre

en: Delete %d file from disk? | Delete %d files from disk?
nb[0]: Slette %d fil fra disk?
nb[1]: Slette %d filer fra disk?

en: %d item | %d items
nb[0]: enhet
nb[1]: enheter

note: bottom toolbar
en: On finish
nb: Ved avsluttning

en: Only when Scroll Lock is OFF
nb: Bare når Scroll Lock er AV

en: Open file
nb: Åpne fil

en: Open folder
nb: Åpne mappe

en: Opening via service:
nb: Åpne via tjenesten:

en: Open main menu
nb: Åpne hoved menyen

en: Open transfers history
nb: Åpne overførings historikk

en: Options
nb: Valg

en: Order License
nb: Bestill Lisens

en: Overwrite
nb: Overskriv

en: Overwrite all
nb: Overskriv alle

note: replace dialog
en: Overwrite all older files
nb: Overskriv alle eldre filer

en: Paused
nb: Midlertidig stoppet

en: Play sound when complete
nb: Spill av lyd når oppgaven er ferdig

en: Preferences
nb: Fortrinn

note: export dialog
en: Print/export
nb: Utskrift/eksport

en: Prompt on filename collision
nb: Melding om filenavn konflikt

en: Read how to add Copy and Move buttons to the Directory Opus.
nb: Les hvordan du legger ved kopier og flytt knappene til registeret Opus.

note: Recycling N files
en: Recycling %s...
nb: Resirkulering %s ...

en: Register Copy Handler
nb: Registrer Copy Handler

note: remove selected items from list
en: Remove selected
nb: Fjern valgte

en: Remove transferred
nb: Fjern overførte

en: Rename all copied files
nb: Gi alle kopierte filer nytt navn

en: Rename all older target files
nb: Gi alle de gamle målfilene nytt navn

en: Rename all target files
nb: Gi alle målfilene nytt navn

en: Replace all files if size different
nb: Bytt alle filer hvis størrelsen er forskjellig

en: Replace all smaller files
nb: Bytt ut alle mindre filer

en: Resume
nb: Fortsett

en: Same date
nb: Samme dato

note: select
en: Same extension
nb: Samme filtype

note: select
en: Same folder
nb: Samme mappe

en: Same size
nb: Samme størrelse

en: Save checksum file on finish
nb: Lagre sjekksum filen ved avsluttning

en: Save checksums
nb: Lagre sjekksummer

note: save checksums file (e.g. *.md5)
en: Save Hash
nb: Lagre Hash

en: Select
nb: Velg

en: Select target to continue operation
nb: Velg målet å fortsette driften

note: single file name
en: Select the operation for "%s"
nb: Velg operasjonen for "%s"

en: %s hash file is saved to:
nb: %s hash-fil er lagret:

note: compare with hash in clipboard
en: %s hash in Clipboard matches
nb: %s hash i utklippstavlen tilsvarer

en: Shell Integration
nb: Shell integrasjon

en: Shutdown
nb: Avslutt

en: Sizes mismatch
nb: Størrelsene stemmer ikke

en: Skip
nb: Hopp over

en: Skip all
nb: Hopp over alle

note: replace dialog, auto-select Skip all button in N seconds
en: skip all in %d s
nb: hoppe over alt i %d s

note: File list filter
en: Skipped
nb: Hoppet over

note: skipped files count
en: Skipped: %d.
nb: Hoppet over: %d .

en: Skip requested by user
nb: Hopp over forespurt av bruker

en: Sleep
nb: Dvale

note: Move to Recycle Bin
en: Slower, easy to recover
nb: Tregere, lett å gjenopprette

en: Smaller
nb: Mindre

note: source
en: Source
nb: Kilde

en: Source is the same as target
nb: Kilden er den samme som mål

note: space bar key
en: Space
nb: Mellomrom

en: Start Now
nb: Start nå

en: Stop
nb: Stopp

en: Stopped
nb: Stoppet

en: Stop requested by user
nb: Stopp forespurt av bruker

note: File list filter
en: Successful
nb: Vellykket

en: target
nb: mål

note: target
en: Target
nb: Mål

note: Testing N files
en: Testing %s...
nb: Prøver %s

en: The file is available again, resuming transfer...
nb: Filen er tilgjengelig igjen, fortsetter overføringen...

note: select
en: This item
nb: Dette elementet

en: Time
nb: Tid

note: options sub-menu
en: Transfer
nb: Overfør

en: Transfers history
nb: Overførings historikk

en: Unattended
nb: Uovervåket

en: Unregister Copy Handler
nb: Avregistrer Copy Handler

en: Use TeraCopy as default copy handler
nb: Bruk TeraCopy som standard

note: Verify
en: Verify
nb: Verifiser

note: Verifying N files in "source folder"
en: Verifying %s in "%s"...
nb: Bekrefter %s i "%s" ...

note: Wipe data
en: Very slow, one pass with random data, useless for solid state drives.
nb: Meget langsom, en passering med tilfeldige data, er ubrukelige for solid state stasjoner.

en: Waiting for other transfers...
nb: Venter på en annen overføring...

en: Wipe data
nb: Slett data

note: Wiping N files
en: Wiping %s...
nb: Fjerner %s
